KOLA VESLANJA

Štampa

MEDALJE NA BALKANSKOM PRVENSTVU U PLOVDIVU

Srebrnu medalju u osvojili su naši veslači Đorđe Gruber, Nikola Kolarević u četvercu bez kormilara sa Nikolom Stevanić (Crvena Zvezda) i Ranko Samardžija (Partizan).

0-02-05-97c237e0f7a535aefbc4547c49f35a083f45297f4e8145830c5ff98430461977 full.0

Bronzanu medalju u sastavu četverac skul za kadetkinje osvojila je Andrijana Mijalović u sastavu četverca bile su i Minja Vizi i Iva Lazić (Crvena Zvezda) i Maša Bugarski (Partizan).

0-02-05-7ccb08ec477fa8282a1aea61f2950b93c703a280d1c7a04407dc4446e47cb9c4 full

Ovim putem im čestitamo na dobro izveslanoj trci i ostvarenom rezultatu.

Štampa

Vukašin Pivač i Dušan Slavnić osvojili drugo u B finalu muškog dubl skula na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine

pivac-poznanj-finale Naš muški dubl skul je uprkos lošem startu, budući da je posle prvih 500 metara bio poslednji, u nastavku uspeo da uhvati pravi ritam i već posle prve “hiljadarke” uspeo da se probije na treće mesto. U narednih 500 metara Pivač i Slavnić “slomili” posadu Kine i tako u finiš trke ušli kao drugoplasirani. Ipak, do kraja nisu uspeli da ugroze trijumf čamca Nemačke, koji je vodio od samog početka.

Ostatak vesti možete pogledati ovde.

Štampa

Pivač i Slavnić u polufinalu SP direktno iz kvalifikacija

poznanj 2018

Srpski muški dubl skul je u drugoj grupi kvalifikacija, koje su veslane u četvrtak, s vremenom 6:40.79 zauzeo drugo mesto i tako se, uz prvoplasirani čamac Italije (6:37.33), probio među 12 najboljih posada. Posade Južnoafričke Republike (6:41.95), SAD (7:15.59) i Norveške (7:44.16) priliku za polufinale moraće da potraže u repesažu. Pivač i Slavnić bili su na visini zadatka u svojoj startnoj trci u Poznanju. Od samog starta vodili su žestoku borbu sa posadom Južnoafričke Repulike za drugo mesto.

Detaljnije možete pogledati ovde.

Štampa

Zlatna medalja za Vukašina Pivača na Bledu

vuja bled 2018

Jedina posada koja nastupa pod zastavom Srbije na 63. internacionalnoj regati – Bled 2018 stigla je do zlatnog odličja u subotu, 16. juna, prvog finalnog dana takmičenja u Sloveniji. Mlađi seniori Vukašin Pivač, Dušan Slavnić s vremenom 6:37.96 trijumfovali su u finalu seniorskih dubl skulova ispred Slovaka Mareka Režnaka i Petera Zelinka (6:41.56) i Hrvata Luke Barićevića i Tomisalav Šaina (6:48.70). Trener ovog čamca Lazo Pivač će na licu mesta odlučiti da li će i u subotu popodne Pivač i Slavnić veslati kvalifikacije za nedeljna finala.

Pored Pivača i Slavnića na Bledu nastupa veliki broj čamaca iz Srbije koji veslaju pod klupskim obeležjima. U subotu prepodne osvojeno je pet odličja. Zlatnu medalju izlili su Miloš Pavlović i Ranko Samardžija iz Partizana u dubl skulu za kadete (rezultat u finalu 7:04.35), a u istoj disciplini Andrija Jevtić i Nikola Soldatović iz Smedereva (7:08.23) stigli su do srebra, dok Veljko Vukašinović i Todor Marković iz Smedereva bili peti u finalu (7:19.06). Ivan Katić iz Danubiusa 1885 osvojio je srebrno odličje u skifu za juniore (7:34.78), dok su se bronzanim medaljama okitili Marko Prodanović i Todor Stanković iz Galeba u dvojcu za juniore (7:02.45) i Miroslav Jovanović iz Danubiusa 1885 u skifu za kadete (7:47.15). Na korak od postolja ostali su Slavko Savić i Boris Dimitrijević iz Crvene zvezde u dubl skulu za juniore (6:50.63) i Iva Lazić i Minja Vizi iz Crvene zvezde u dubl skulu za juniorke (7:56.33) koji su u finalima svojih disciplina zauzeli četvrta mesta. Maša Bugarski iz Partizana u finalu skifa za kadetkinje bila je peta (8:46.86).

Opširnije pogledajte na sajtu veslačkog saveza.